Новий науковий семінар Медичного інституту СумДУ під назвою «Благородні метали в наномедицині», організований за підтримки Центру Біомедичних Досліджень, відбувся 10 березня 2021 р. Доповідачем семінару був доктор Валеріо Воліані (Valerio Voliani), к.т.н. У зв'язку зі світовою епідемічною ситуацією семінар проводився онлайн.

Доктор Валеріо Воліані - науковий співробітник Центру інноваційних нанотехнологій Італійського інституту технологій (Піза, Італія). Він отримав ступінь магістра з хімії та доктора філософії з молекулярної біофізики в Scuola Normale Superiore (Піза, Італія). Його зусилля в основному присвячені використанню нестійких плазмонічних наноматеріалів для використання в медицині з метою сприяння ефективному лікуванню новоутворень та інфекційних захворювань. Його основні інтереси пов’язані з фототермічними перетвореннями, ефективністю ліків, фотоакустичною / ультразвуковою візуалізацією та комбінованою терапією. Він також активно розповсюджує наукову інформацію серед студентів та громадськості.