Новини

Вітаємо кафедру екології та природозахисних технологій з успішною акредитацією освітньо-наукової програми «Технології захисту навколишнього середовища» (спеціальність 183 «Технології захисту навколишнього середовища»).

Експерти особливо відзначили освітнє середовище та матеріальні ресурси університету (критерій 7) та прозорість та публічність за освітньою програмою (критерій 9), оцінивши їх як зразкові.

Сертифікат про акредитацію освітньої програми дійсний по 1 липня 2029 року.

Відбулись успішні акредитації освітньо-наукових програм "Прикладна фізика та наноматеріали" (спеціальність 105 "Прикладна фізика та наноматеріали") та "Менеджмент" (спеціальність 073 "Менеджмент"). Обидві ОНП було акредитовано із визначенням "зразкова". Зокрема, експерти відзначили високий рівень взаємодії зі стейкхолдерами, налагоджену систему забезпечення якості освіти та вагому матеріальну базу. 

Вітаємо з успішною акредитацією та запрошуємо здобути ступінь доктора філософії у Сумському державному університеті!

Центр розвитку кадрового потенціалу запрошує взяти участь у щорічній програмі від Ліверпульського університету «Making an impact 2023».

Категорії слухачів: викладачі, аспіранти, науковці СумДУ.

Робоча мова: англійська.

Форма участі: дистанційна.

Особливості реєстрації:

-  необхідно використовувати виключно корпоративну адресу електронної пошти;

-  посилання на відеозустріч буде надіслане організаторами на електронну пошту за 2 години до початку сесії

 Детальніше  - за посиланням.

Аспіранти спеціальності 122 Комп`ютерні науки Шепелєв Дмитро Олександрович, Прокоф'єв  Платон Сергійович, Шумило Дмитро Олександрович проходять курс віртуальної міжнародної академічної мобільності з тематики "Practical Tools for Grant-Funded Research" від Czech University of Life Sciences (Прага, Чехія).

По завершенню цього курсу вони отримають:

1) практичні навички написання заявок на грантове фінансування своїх досліджень, розуміння структури та типів наукових досліджень для яких є можливості шукати грантове фінансування;

2) сертифікат на 150 годин (5 кредитів ЄКТС), відповідно до якого аспірант може претендувати на перезарахування результатів навчання отриманих у неформальній освіті з дисципліни "Управліннія науковими проєктами";

3) найкращий учасник отримає грант на поїздку до Праги для участі в Літній школі у жовтні-листопаді 2022 р.
 
Бажаємо успіхів нашим амбітним аспірантам!
 

Аспірантка кафедри маркетингу СумДУ Яна Ус долучилась до групи активних науковців Каунаського технологічного університету, які виграли грант від Науково-дослідної ради Литви за керівництвом Neringa Gerulaitiene. В рамках науково-дослідного проєкту, Яна буде працювати над дослідженням питань управління сектором охорони здоровʼя, забезпечення інноваційного, сталого та високоякісного медичного забезпечення.

Сумський державний університет вкотре підтвердив високу якість підготовки кадрів вищої кваліфікації. Ще дві освітньо-наукові програми підготовки докторів філософії отримали сертифікати про акредитацію: за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 221 «Стоматологія».

Освітньо-наукова програма підготовки докторів філософії за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» визнана ЗРАЗКОВОЮ. Кращими практиками в реалізації цієї програми визначено активну міжнародну академічну мобільність здобувачів та викладачів та їх участь в грантових проєктах ERASMUS+; умови для проведення наукових досліджень аспірантами, їх залученість до виконання науко-дослідних та госпдоговірних тем з оплатою праці; потужний викладацький склад, наукові керівники з високою публікаційною активністю; сучасне інформаційне та матеріально-технічне забезпечення.

Запрошуємо на навчання до аспірантури Сумського державного університету!

Завершилося стажування аспірантів у Тренчинському університеті Олександра Дубчека.
 
Аспіранти 4-го року навчання Ілля КОСОВ та Микита КОСОВ діляться враженнями: "З перших днів стажування кафедра університету максимально сприяла проведенню наших дослідженнь. В перші дні перебування нам було проведено екскурсію за всіма лабораторіями та класами кафедри. Можливості університету вражають. Для аспірантів було виділено декілька кабінетів для максимально ефективної роботи над дослідженнями. Доктор Ян КРМЕЛА особисто допомагав і сприяв роботі усих аспірантів і студентів, відношення до нас було дуже теплим і надзвичайно дбайливим."
 
Аспірантка 1-го року навчання Наталія ЛЄПЬОШКІНА вражена своєю першою участю у Програмі Erasmus+: "За перший рік аспірантури моє життя кардинально змінилося. По-перше, я стала учасницею програми Erasmus+, за час якої я ґрунтовно вдосконалила свої знання у сфері матеріалознавства, вивчила застосування статистичних методів. Крім цього, завдяки програмі я отримала багато позитивного досвіду: вивчення словацької мови, нові знайомства та подорожі Європою. По-друге, знаходячись за кордоном, ми змогли долучитися до місцевих волонтерів та отримали змогу допомогти тим, хто був вимушений покинути свій дім через війну. Дуже вдячна керівництву Тренчинського університету Олександра Дубчека за продовження програми моєї мобільності під час активних бойових дій у Сумській області. Також я вдячна кафедрі Технології машинобудування верстатів та інструментів та Сумському державному університету за можливість особистісного та професіонального розвитку для аспірантів".
 

Шановні абітурієнти,

з 01.04.2022 по 18.04.2022 триває прийом документів на навчання для здобуття ступеня доктора філософії на другий період 2022 року.

Освітньо-наукові програми

Правила прийому та перелік документів

Програми вступних випробувань

Шаблон заяви на вступ

Шаблон дослідницької пропозиції

Перелік документів: заява, копії паспорта (1, 2 сторінка, реєстрація), диплому магістра/спеціаліста та додатку до нього, військово-облікового документу, 1-2 фотокартки 3х4, дослідницька пропозиція, копія ідентифікаційного коду.

Вступні іспити: спеціальність та іноземна мова.

За консультаціями звертатися через імейл Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за тимчасовим телефоном +380542 665037 або за телефоном +380542335345

Аспірантка кафедри АГПФЕБ Віолетта Торяник представить Україну на світовому конкурсі “Miss Supertalent of the World 2022”. Зараз надважливо використовувати всі міжнародні майданчики для просування миру та справедливості для нашої країни. Бажаємо перемоги!

Звернення Віолетти: "Україна має бути представлена на всіх рівнях і використовувати всі міжнародні майданчики та засоби, шоб висловитись заради Миру та справедливості у світі! Я маю велику честь винести прапор України в Об'єднаних Арабських Еміратах на світовому конкурсі «Miss Supertalent of the World 2022». Нещодавно я виїхала з Києва під звуки сирен та розриви бомб, пішки і в чому була перейшла румунський кордон з сердцем повним жаху і болю. Але ми не маємо права розкисати і здавалися! Дякую всім людям, які підтримали, надали сил та протягом доби сформували обов'язковий гардероб і забезпечили участь представниці України на Світовому конкурсі. Україна в сердці! Україна понад усе. I am proud to represent Ukraine at the world contest Miss Supertalent of the World 2022".

 

Шановні колеги, здобувачі освіти, друзі Сумського державного університету!

Повідомляю, що з 1 квітня університет після вимушених канікул відновлює навчальний процес у форматі дистанційного навчання.

Розуміючи складнощі воєнного часу, університет працює над створенням максимально сприятливого освітнього середовища, що враховує потреби та можливості усіх учасників освітнього процесу. Наразі підготовлений наказ щодо особливостей організації навчання, узгоджені графіки навчального процесу та формат проведення практик, підсумкових заходів тощо.

Також Сумський державний університет продовжує активну роботу в інших основних напрямках своєї діяльності – тривають акредитаційні процеси, в тому числі й міжнародна акредитація освітньої програми «Медицина», продовжується наукова та грантова проєктна діяльність, активна співпраця із закордонними партнерами, планується відновлення тренувального процесу на базі спортивних споруд СумДУ.

Висловлюю вдячність всьому колективу університету, який продовжує тримати стрій та працювати на користь Сумського державного університету, міста, країни.

Збереження успішності Сумського державного університету є внеском кожного з нас в наближення перемоги!

СумДУ – це Україна!

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації